Když se navíc připočte sedm okradených žen a dvě podvedené, celkový počet obětí je 43.

Vedle tří usmrcených přitom sedm důchodkyň pachatel vážně poranil. I další ženy bil, dusil, kopal. To všechno pro peníze.

"Škoda se pohybuje zhruba mezi třemi až čtyřmi sty tisíci," uvedl státní zástupce Martin Omelka, který ve středu dokončil obžalobu a odeslal ji pražskému městskému soudu. Podle Omelky jde o nejbrutálnějšího pachatele posledních let, který působil v hlavním městě. Jen pár činů spáchal na Plzeňsku.

Pachatel se navíc podle něj dopouštěl zločinů ještě v podmínce za jiné majetkové delikty. "Všechny ženy byly důchodkyně a všechny byly ve velmi pokročilém věku," dokresluje případ Omelka.

Poprvé chytili nepravého

Věc se poprvé dostala na veřejnost v polovině loňského září, když policie údajného sériového vraha dopadla. Krátce před tím měl zlikvidovat svou poslední oběť; stejně jako v obou předešlých případech k tomu došlo v pražských Nuslích.

Podle tehdejších informací muž používal klasické záminky, jak se starým ženám vetřít do bytu. Jednou šel namontoval zámky, pak chtěl důchodkyni předat peníze od někoho, případně si je vypůjčit. Důvěřivou ženu vždy oloupil, v lepším případě drobně poranil. Policie v této souvislosti postupně prověřovala padesát osob. V jednom případě to už vypadalo, že byl vrah chycen, ale šlo pouze o falešnou stopu. [celá zpráva]

Martin Omelka míní, že proti obžalovanému je dostatek důkazů. Přiznal se a přesně popsal některé byty, ve kterých ke zločinům došlo. "Na místě se našly další stopy," uvedl pro Právo Omelka. Miloslavu S. hrozí až patnáctileté vězení, případně doživotí.