„Ještě během čtvrtečního večera kriminalisté vypátrali totožnost mrtvé ženy a zjistili, že se jedná o čtyřiašedesátiletou ženu z Prahy. Během pátečního dopoledne detektivové na základě výsledků pitvy a dalších informacích zjistili, že žena zemřela vlivem cizího zavinění,“ uvedl Daněk.

Oznámení o ženě v bezvědomí s krvácením do hlavy přijali policisté v 10:46 z tramvaje číslo 17, která se nacházela na zastávce U Libušského potoka v pražských Modřanech. Namířeno měla do centra.

Žena měla zrzavý přeliv 

Detektivové žádají svědky, kteří viděli ženu nastupovat na Palackého náměstí v 9:55, aby ihned kontaktovali policii. „Zároveň prosíme, aby se ozvali i ti, kteří ženu viděli nebo s ní cestovali v uvedené soupravě na trase od Palackého náměstí přes Podolskou vodárnu, Nádraží Modřany až na konečnou zastávku tramvají Levského,“ doplnil mluvčí policie.

Důležité svědectví ale mohou mít i cestující, kteří zmíněnou tramvají jeli v opačném směru z konečné Levského v 10:24 směrem do centra. Pro kriminalisty je podstatné i svědectví od cestujících, kteří uvedenou tramvají jeli, ale nemuseli si ničeho podezřelého všimnout. Kriminalisté totiž potřebují zmapovat poslední hodiny mrtvé ženy.

Žena byla 165 až 168 centimetrů vysoké štíhlé postavy, krátce střižených vlasů se zrzavým přelivem. Oblečená byla do šedomodrého tříčtvrtečního kabátu ze šusťákoviny, tmavých kalhot a tmavých bot. Na hlavě měla kšiltovou čepici černé barvy, přes rameno měla kabelku a v ruce kostkovanou tašku.