Kvůli pondělní stížnosti státního zástupce Otakara Cibiena se ale Bulawa prozatím na svobodu nedostal.

Cibien se domnívá, že by se Bulawa mohl vyhýbat stíhání. Podle jeho informací navíc stále vlastní řidičský průkaz. "Kdyby byl teoreticky z vazby propuštěn a požádal, že se chce například vzdálit do Prahy, tak může sednout za volant auta a jet," konstatoval Cibien.

Bulawa složil u soudu písemný slib, že se dostaví k dalšímu líčení a nebude se vyhýbat odpykání případně uloženého trestu. Státní zástupce hodnotí jeho slib s velkou obezřetností.

Podle policie se nejdříve snažil z místa nehody ujet. Dále během vyšetřování vyšlo najevo, že chtěl, aby nehodu na sebe vzal spolujezdec.

O stížnosti rozhodne v nejbližších dnech

Karvinský soudce Roman Raab Právu potvrdil, že na základě Bulawova slibu s jeho propuštěním souhlasil. "Dal jsem i na vyjádření probační služby, která by na obžalovaného na svobodě dohlížela," řekl.

Musel by jí nahlásit, kdy chce opustit město. Dále soudce stvrdil, že podnět k zákazu řízení opravdu nedal. Podle jeho vyjádření by Bulawovi neměl dovolit sednout za volant jeho zdravotní stav.

Bulawa přišel poprvé před soud o holi, protože si při srážce s policejním vozem poranil koleno. Na otázku, jestli si nemyslí, že se snaží na soud zapůsobit, soudce odvětil: "Mám posudek od lékaře, který považuji za objektivní. Bulawa stále chodí na rehabilitaci."

Krajský soud v Ostravě stanovený termín, do kdy musí rozhodnout o stížnosti proti Bulawovu propuštění z vazby, nemá. Měl by však rozhodnout do 7. června, na kdy je nařízeno další hlavní líčení.