Druhý den přelíčení opět začal za přísných bezpečnostních opatření v 8:15, ovšem měl pouze krátkého trvání. Hned na začátku Kubíček požádal o odročení.

"Téměř celou noc jsem trávil v nemocnici, neboť jsem měl problémy s tlakem a prudké bolesti hlavy, které přetrvávají. V tomto stavu nejsem schopen svého klienta hájit," uvedl před soudem Kajínkův právní zástupce. Předseda senátu Tomáš Boušek jeho žádosti vyhověl. Další termín pak stanovil na dny od 20. do 22. července.

Kajínek pojede zpět do Valdic

K soudu se dnes navíc nedostavil svědek Alexandr Hegedüs, který se krátce před jednáním omluvil ze zdravotních důvodů. Navíc si vymínil, aby ho na příštím jednání nezabíraly kamery, neboť se bojí o život. Další člověk, který měl dnes vypovídat, se zatím ukrývá.

Naopak dnes byl ochoten svědčit Vojtěch Pokoš, který jako jediný vražedný útok v květnu 1993 přežil. Byl to právě on, kdo Kajínka v předchozím procesu jednoznačně označil za vraha. Z Chrudimska dorazila i Kajínkova sestra.

Kajínka nyní čeká cesta zpět do Valdic, jak potvrdil ředitel borské věznice Jiří Piroch. Odmítl však z bezpečnostních důvodů upřesnit datum převozu.

Svědectví z okna věznice

Jednání u plzeňského soudu začalo v pondělí. Jako první vypovídal 15krát trestaný Jan Oros, který údajně vraha viděl z okna borské věznice. Uvedl, že střelcem nemohl být Kajínek, neboť je mnohem vyšší postavy než skutečný vrah.

Další svědek Jaroslav Ďurči zase oproti předchozímu procesu zcela změnil výpověď. Původně tvrdil, že Kajínka odvezl na místo činu, včera však řekl, že v inkriminovanou dobu byl s Kajínkem na večeři v Praze.

Třetí svědek, podnikatel Antonín Vlasák, který si měl Kajínka najmout, zase popřel, že by Kajínka vůbec znal. [celá zpráva]

Soud poslal Kajínka na doživotí za to, že zastřelil podnikatele Štefana Jandu, jeho osobního strážce Juliána Pokoše a postřelil Vojtěcha Pokoše. Vraždy si prý objednal podnikatel Vlasák, jehož Janda vydíral. Kajínek vinu od počátku popírá.