Na začátku prosince odcizil z podzemních garáží v ulici Pod Harfou neznámý zloděj čtyři kamery za 40 tisíc korun. „Počínání mladíka zaznamenala bezpečnostní kamera na svůj hard disk a je zajímavé, že když mladý muž demontoval kameru, kolem šel náhodný svědek s žebříkem, který ho při krádeži sledoval,“ uvedla mluvčí policie Jana Rösslerová.

Zloděj, který odcizil kamery Na Harfě

Zloděj, který odcizil kamery na Harfě

FOTO: Policie ČR

Zloděj je ve věku kolem dvaceti let, vysoký asi 170 centimetrů, štíhlé postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy, které si upravuje gelem do takzvaného kohouta.

Zloděj také loupil 

Druhý případ vyšetřují policisté od loňského května a byli už částečně úspěšní. Dvojice mužů se pod záminkou návštěvy nechala vpustit do domu v Poznaňské ulici, kde ukradla dvě kamery za 10 tisíc korun.

Video

Policisté pátrají po muži s kapucí. Zdroj: Policie ČR

Jeden z pachatelů už je za mřížemi v souvislosti s loupeží. „S jiným spolupachatelem přepadli v polovině června mladíka na autobusové zastávce a pod pohrůžkou použití nože mu odcizili mobilní telefon,“ sdělila mluvčí Rösslerová.

Muž, s nímž kamery ukradl a který spravedlnosti uniká, je ve věku kolem pětadvaceti let, střední postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy. Kriminalisté nevylučují, že by se mohlo jednat o drogově závislou osobu.

Informace o obou pachatelích přijme linka 158.