"Jako ředitel společnosti Albixon se obracím na veřejnost s výzvou a nabídkou odměny půl miliónu korun té osobě, která první oznámí skutečnosti, které prokazatelně povedou k dopadení, usvědčení a spravedlivému potrestání osoby, zbabělé zrůdy, která je schopná takto brutálního útoku," prohlásil ředitel společnosti Václav Lisý.

S nabídkou odměny se na veřejnost obrátil po spolupráci a dohodě s policií. Lidé mohou informace volat na číslo 601 572 472 a linku 158.

Výbuch podle policie minulou středu způsobil nástražný systém, který byl do areálu předního tuzemského výrobce bazénů a jejich zastřešení doručený poštou v úterý. Balíček byl adresován třiačtyřicetiletému provoznímu řediteli, ten ho otevřel až ve středu dopoledne.

Video

Místo výbuchu v Osově na Berounsku. Zdroj: Novinky

Život na pobočce společnosti se již postupně vrací do normálu. Recepce, kde výbuch nastal, je už opravená a částečně vymalovaná. Před budovou i uvnitř objektu vznikla pietní místa se zapálenými svíčkami.

"Odsuzujeme zbabělý útok, při kterém byl zavražděn náš skvělý kolega a po kterém rodina přišla o manžela a tátu dvou nevinných holčiček," dodal Lisý. Kromě mrtvého provozního ředitele firmy výbuch těžce zranil další zaměstnankyni firmy. Její zdravotní stav se zlepšil, je mimo ohrožení života. O ženu se starají lékaři v nemocnici v pražském Motole.

Záběry z poničených prostor firmy po výbuchu balíčku

Záběry z poničených prostor firmy po výbuchu balíčku

FOTO: Policie ČR

Policisté hledají muže, který údajně výbušný balíček poslal v pondělí 13. ledna krátce po 13:00 z pošty v Praze-Stodůlkách. Podezřelý byl podle popisu ve věku mezi 40 a 50 lety, byl 175 cm vysoký, měl zavalitější postavu a světlou pleť. Podle popisu byl opálený, měl tmavé strniště, širší nos a tmavé obočí. Na hlavě měl koženou čepici, která připomínala leteckou kuklu, a na očích měl tmavé brýle.

Policisté případ zatím vyšetřují jako obecné ohrožení, za to může pachateli útoku hrozit až výjimečný trest. Policie se zatím nechce vyjadřovat k motivu bombového útoku, pracuje však s několika verzemi.

Společnost Albixon nepovažuje za pravděpodobné, že by výbuch souvisel s činností firmy. Podle některých médií by mohl útok souviset s vedlejšími aktivitami provozního ředitele, který podnikal ve stavebnictví.