"Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti," potvrdila mluvčí plzeňských policistů Michaela Altmannová. Bližší informace však nechtěla říci. "Vyšetřování je na úplném začátku, takže nebudeme sdělovat podrobnosti ," vysvětlila.

Šéf plzeňských kriminalistů Josef Chyba uvedl, že policisté nyní shromažďují zdravotní dokumentaci zemřelého muže. "Tu postoupíme znalcům, kteří by se měli vyjádřit k postupu lékařů," doplnil Chyba.

Tišící léky ani operace nepomohly

Pacienta přivezla 11. května rychlá zdravotní služba pro silné nevolnosti do nemocnice Privamed v Plzni, kde mu lékaři naordinovali tišící léky, které ale neměly žádný účinek. Proto byl převezen do fakultní nemocnice, kde byl operován pro podezření na neprůchodnost střeva.

Když za dva dny přijel do nemocnice syn poškozeného, aby mu přivezl věci k hospitalizaci, lékaři mu oznámili, že otec zemřel. Podle mluvčí fakultní nemocnice Renaty Jenšíkové nemá nemocnice zatím k dispozici výsledky soudní pitvy, takže se nemůže vyjádřit k příčině smrti."Kdy a kde došlo k případnému pochybení, je věcí znaleckého posudku," dodala Jenšíková.