Hlídka řidiče osobního auta zastavila na křižovatce ulic Na rejdišti a 17. listopadu kvůli porušení pravidel silničního provozu.

"Řidič octavie však nerespektoval pokyny policistky a najížděl na ni. Zastavil až na výzvu druhého člena hlídky, který jej následně požádal o doklady," popsal mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek začátek případu.

Řidič se v tom okamžiku prudce rozjel. "Policistka na poslední chvíli uskočila a vyhnula se tak rozjíždějícímu se autu. Policista již ustoupit nestačil a zachytil se za dveře, aby neupadl pod kola vozu," pokračoval v líčení Bernášek.

Hrozí mu vazba

Policista se křikem snažil přimět řidiče, aby zastavil. Ten ale naopak stále zrychloval. Jeho jízda skončila až na náměstí Jana Palacha, kde ho hlídka zadržela a předvedla na služebnu.

"Oba policisté vyvázli bez zranění. Pouze uniforma zasahujícího policisty byla zničena," řekl mluvčí. Komisař nakonec 43letého řidiče obvinil z trestného činu útoku na veřejného činitele. Zároveň podal podnět k návrhu na uvalení vyšetřovací vazby.