"Benešovský okresní soud vyhlásil na jeho osobu souhlas se zadržením kvůli podezření z násilné trestné činnosti," sdělil mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

V místě svého bydliště napadal sousedy a vyhrožoval jim, jak upřesnil zástupce ředitele benešovské policie Luděk Beneš.

Jednatřicetiletého muže si hlídka všimla v budově Hlavního nádraží po 22. hodině. Chtěla ho zkontrolovat, ale muž se dal na útěk. Před policisty přeskočil zábradlí na galerii a dopadl na vydlážděnou podlahu.

"Po dopadu na zem již nevstal. Policisté přivolali záchrannou službu, která byla na místě za pět minut," upřesnil mluvčí pražské záchranky Marek Uhlíř. Stíhaný utrpěl těžká mnohočetná zranění, která ho podle Uhlíře bezprostředně ohrožovala na životě.

V nemocnici ho střeží policie

"Záchranářům se podařilo jeho stav stabilizovat k transportu a předat ho na JIP chirurgie Všeobecné fakultní nemocnice," dodal Uhlíř. Podle Bernáška je v nemocnici střežen. Benešovskému soudu bude předán až v okamžiku, kdy to jeho zdravotní stav dovolí.

Jak Uhlíř připomněl, letos je to již druhý případ, kdy někdo spadl z téhož ochozu v hale nádraží. "Třicetiletý muž utrpěl těžké zranění 27. ledna v noci. Zraněný tehdy měl závažné mozkolebeční poranění, zlomenou čelist a pravděpodobně i zlomeniny v oblasti bederní páteře," podotkl Uhlíř.