Sivák ženu zabil zvlášť surovým způsobem ve snaze se obohatit. Žena zemřela po 31 ranách nožem. Sivák se k činu doznal, zištný motiv však popírá. Hájil se tím, že žena byla jeho milenka a chtěla jejich poměr odhalit.

Podle obžaloby muž barmanku ubodal kuchyňským nožem, který si přinesl. Mrtvou našel ráno její přítel, který se s ní den před její smrtí zasnoubil, a snažili se spolu o potomka. Žena zemřela po jednom z bodnutí do srdce. Podle státního zástupce zranění na jejím těle svědčí o prožívání trýznivých a bolestivých útrap.

Být tady trest smrti, tak trest smrti. Oko za oko. Protože ho 19 let budou živit jenom daňoví poplatníci.otec zavražděné

Z místa činu muž odnesl pokladnu s asi 12 000 korunami, nahrávací zařízení, servírčin batoh, telefon a snubní prsten. Policii nejprve řekl, že lup a vražednou zbraň hodil do rybníka, potom výpověď změnil a uvedl, že je někde zakopal, ale odmítl říct kde. Policie nakonec našla ukradené věci u Krupky na Teplicku.

Před odvolacím soudem Sivák zopakoval, že do baru nešel krást. Popírá také to, že by si s sebou přinesl vražednou zbraň. Tomu však vrchní soud neuvěřil. "Ani odvolací soud stejně jako soud prvního stupně nemůže přisvědčit obhajobě obžalovaného, že poškozenou napadl v rámci nějakého situačně podmíněného konfliktu ve strachu z prozrazení jejich vztahu," prohlásil předseda odvolacího senátu Martin Zelenka.

Propuštěn na amnestii 

Podle něho ze svědeckých výpovědí vyplývá, že nůž v baru předtím nebyl. "Z toho vyplývá jediný logický závěr, že skutečně tedy ten nůž musel do té herny přinést obžalovaný," dodal soudce.

S úterním verdiktem však nebyl spokojen otec zavražděné dívky. "Být tady trest smrti, tak trest smrti. Oko za oko. Protože ho 19 let budou živit jenom daňoví poplatníci," řekl muž po vyhlášení rozhodnutí novinářům.

Sivák byl už několikrát trestán, ale vztahovala se na něj loňská novoroční prezidentská amnestie. Protože jsou jeho předešlá odsouzení již zahlazená, nemohl k nim soud přihlížet při výměře trestu. Od svého amnestování do února, kdy se vražda barmanky stala, také Sivák stihl podle krajského soudu krást v německém supermarketu a nožem zaútočit na jeho vedoucího.