"Nevidomý muž cestoval do Prahy na koncert. V kupé se s ním daly do řeči dvě neznámé osoby a během cesty cítil, že se ho dotýkají. Krátce před zastávkou Studénka ucítil, jak mu sahají do ledvinky. Zjistil, že mu chybí nezbytný diktafon a peníze," uvedla dnes mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Když mladík začal křičet, povedená dvojka utekla. V dalším vagónu ale padla přímo do rukou průvodčího. "Požádal je o jízdenky a protože je neměli, vysadil je ve Studénce z vlaku," pokračovala mluvčí. Teprve poté, co přešel do druhého vozu, zjistil, že nevidomý muž byl okraden.

Lup prohráli na automatech

Průvodčí hned volal na linku 158 a odstartoval tak pátrání po dvou mužích ve Studénce. Policistům sdělil jejich popis, podle kterého se je vydal hledat člen místního oddělení.

"Prozkoumal několik hospod a heren. V jedné z nich muži právě házeli odcizený obnos do automatů. Přivolal kolegy a společně je dovedli na policejní oddělení," řekla dál Bednarčíková.

Komisař oba podezřelé ze Zvolena obvinil z trestného činu krádeže. Z ukradené tisícikoruny jim zbylo pouhých dvě stě korun. O diktafon však právoplatný majitel nepřišel. O dopadení zlodějů se dozvěděl hned, jak vystoupil v Praze z vlaku.