„Jedná se o muže ve stáří 50 až 60 let, výšky 172 cm, váhy odhadované na 62 kg a tmavé pleti. Má prošedivělé vlasy, modré oči a výrazně husté obočí. Na krku má dvě staré jizvy po chirurgickém zákroku. Nosil zubní náhradu a pravděpodobně se jednalo o silného kuřáka. Na pravém předloktí měl vytetovaná písmena JŠ o velikosti přibližně 1,5 cm,“ řekla Právu policejní mluvčí Irena Urbánková.

Oblečení, které měl mrtvý na sobě.

Oblečení, které měl mrtvý na sobě

FOTO: Policie ČR

Pohyb muže byl podle ní zaznamenán loni 10. října okolo 17.30 hod. v Tovačově. „S nikým nekomunikoval, nereagoval na dotazy, pohyboval se sám a bez zavazadel,“ konstatovala mluvčí.

Oblečení, které měl mrtvý na sobě.

FOTO: Policie ČR

Při pátrání po jeho totožnosti bylo zjištěno, že se nejedná o občana Tovačova. „Mohlo by se jednat o osobu bez domova, případně o sociálně slabšího člověka. Jeho oblečení mu bylo zřejmě poskytnuto v některém z charitativních objektů. Pitva potvrdila, že muž nezemřel násilnou smrtí, ale z přirozených příčin,“ zdůraznila Urbánková.

Boty, které měl mrtvý na sobě.

FOTO: Policie ČR

Jakékoliv informace, které by mohly pomoci ke zjištění totožnosti muže, přijmou policisté na bezplatné telefonní lince 158.