O události informoval v pondělí mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Zlínského kraje Aleš Mergental.

„Muž měl na hlavě černou kuklu a v ruce držel pistoli. Na ženu na chodníku měl vůz údajně zatroubit. Operační důstojník ihned informoval všechny policejní hlídky ve Zlíně a předal jim popis auta. Nebylo jasné, jestli ozbrojená maskovaná osoba v autě odjíždí z místa spáchání trestného činu nebo se ke spáchání trestného činu teprve chystá,“ řekl mluvčí.

Mladík s kuklou a airsoftovou pistolí děsil lidi v ulicích Zlína.

Kukla a airsoftová pistole, se kterou mladík vystrašil lidi v ulicích Zlína.

FOTO: Policie ČR

Začaly manévry, při nichž policisté propátrávali ulice Zlína.

„Jedna z hlídek vůz zahlédla v Malenovicích. Policisté přiměli řidiče auta zastavit na zastávce městské hromadné dopravy. Auto bylo obsazeno pěti lidmi. Policisté vyzvali posádku, aby vystoupila z auta. V autě jeli čtyři muži a jedna žena. Následovala výzva k označení zavazadla, v němž se nachází zbraň,“ uvedl Mergental.

Mířili na večírek

Policisté zjistili, že se jedná o airsoftovou zbraň, která naštěstí nestřílí ostré náboje, ale plastové kuličky. Jinak je na první pohled k nerozeznání od zbraně, k jejímuž držení je zapotřebí zbrojní průkaz.

„Třiadvacetiletý muž policistům přiznal, že opravdu projížděl centrem Zlína s kuklou na hlavě a pistolí v ruce, ale že nikomu nechtěl ublížit, že se jednalo o klukovinu. Se svými vrstevníky jel na večírek, kam chtěl přijít v převleku. Policisté mladíkovi airsoftovou pistoli i kuklu vrátili a důrazně jej upozornili, že si takové chování má pro příště nechat až na uzavřený večírek,“ řekl Mergental.