Policisté si podezřelého auta všimli na Sokolské ulici, kde nekoordinovaně přejíždělo mezi pruhy. Proto se domnívali, že by člověk za volantem mohl být pod vlivem alkoholu nebo drog, a rozhodli se ho zastavit. Řidička policistům ujížděla a podařilo se ji zastavit až u výjezdu na náměstí Hrdinů.

Kontrola na přítomnost návykových látek byla negativní.

"Muži zákona ale z evidencí zjistili, že kontrolovaná měla za svou řidičskou kariéru vysloveno hned osmnáct zákazů řízení motorových vozidel, z nichž pět je ještě stále platných," uvedl Hulan.

Nehodu chtěl zakamuflovat

K zajímavým středečním zásahům pražských dopravních policistů se ještě přidala kuriózní dohra dopravní nehody dodávky v ulici Na Hvězdárně. Ze střetu se třemi zaparkovanými vozidly a sloupem veřejného osvětlení, po němž z místa nehody ujel, se řidič podle policie snažil vymluvit tím, že vzápětí ohlásil krádež svého vozidla.

Třiadvacetiletý muž tvrdil, že mu jeho dodávku někdo naboural a pak vrátil poškozenou před dům. Prošetřování však podle Hulana ukázalo, že právě tento mladík v době střetu seděl za volantem v ulici Na Hvězdárně. Orientační dechová zkouška u něj odhalila dvě promile alkoholu.