„Vědomí, že mě moje přítelkyně podvádí s Vávrou, bylo pro mě tíživé. Byl jsem zoufalý. Vávra mi psal esemesky, jak si to s ní sexuálně užívá. Tak jsem odpověděl, že mu rozbiju hubu,“ řekl Michal před soudem s tím, že se pokusil o sebevraždu. Kvůli psychickým problémům přišel o práci.

V den vraždy vykouřil cigaretu marihuany a pak šel na pivo. „Přišla tam skupinka lidí, ve které byl Vávra. Chtěl jsem mu dát pořádnou ránu pěstí, nevím proč, ale sáhl jsem do kraťasů a vytáhl jsem nůž a udělal jsem to, co jsem udělal. Křičel jsem přitom na něho, že mně neměl brát milovanou Aničku a našeho syna. Neovládl jsem se,“ prohlásil obžalovaný.

Podrobnosti si nepamatuje

„Z kapsy kalhot vytáhl otevírací nůž, přistoupil zezadu k poškozenému, levou rukou jej chytil za bradu a nožem jej řízl přes přední část krku. Poškozený poté vstal, otočil se k obviněnému, ale spadl na zem, přičemž útočník jej ještě nejméně jednou řízl do přední strany krku a dále několikrát do rukou,“ popsal útok státní zástupce s tím, že motivem činu byla dlouhodobá averze vůči poškozenému, a to zejména kvůli vztahu s bývalou družkou.

Vávra na následky zranění zemřel.

Soudní patolog Rudolf Macháček u soudu řekl, že rozhodně nešlo o žádné šolíchání na krku. „Toho muže by se nepodařilo zachránit, ani kdyby mu byla poskytnuta okamžitá odborná pomoc,“ prohlásil Macháček.

Michal uvedl, že Vávra mohl za rozpad vztahu s jeho družkou. Přiznal, že ho napadl, ale nechtěl ho prý zabít. Útok prý nepřipravoval, podrobnosti si nepamatuje. Podle svědků útok vedl velkou intenzitou. Znalci ho označili za agresívní osobu.