„Silnice I/57 v Lidečku je od 12 hodin zhruba na jednu hodinu úplně uzavřena z důvodu vyprošťování nákladní soupravy. Její řidič havaroval ráno před osmou hodinou na namrzlé vozovce do svodidel. Nehoda se obešla bez zranění a alkoholu. Nákladní soupravu řídil jednapadesátiletý muž ze Slovenska,“ informovala po poledni mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Havarovaný kamión na Zlínsku

Havarovaný kamión na Vsetínsku

FOTO: HZS Zlínského kraje

Od rána začalo sněžit ve Zlínském kraji především na Vsetínsku a Zlínsku, v ostatních částech kraje prší nebo padá déšť se sněhem. V Beskydech se na cestách tvořily i sněhové jazyky.

Mluvčí krajských hasičů Libor Netopil upozornil, že kvůli obavám, že se kamión u Lidečka převrátí do potoka, nainstalovali hasiči do vody norné stěny. Havarovaný kamión s nákladem železa vyprošťovaly speciální tahače a jeřáby.

K nehodám, při nichž auta klouzala a skončila i na střeše, došlo také ve Valašské Polance, ve Zlíně a na Kroměřížsku. Kolony se kvůli ledovce tvořily na silnici č. 58 v místě zvaném Pindula na vjezdu do Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku.