Oznámení o uložení výbušniny Novinkám potvrdila mluvčí letiště Marika Janoušková. „Mohu potvrdit informaci o uložení výbušniny, které převzal dispečink ČSA,“ uvedla mluvčí letiště.

Kufry připravené k prohlídce pyrotechnikem

Kufry připravené k prohlídce pyrotechnikem.

FOTO: Jiří Forman, Novinky

Podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové anonym tvrdil, že jsou na palubě letadla teroristi. Policie přijala přísná bezpečnostní opatření podle plánu, který na tyto situace má připravený. Na letišti proto zasahuje celý integrovaný záchranný systém včetně pyrotechniků.

Na Letišti Václava Havla přistálo letadlo s nahlášenou bombou na palubě

Na Letišti Václava Havla přistálo letadlo s nahlášenou bombou na palubě.

FOTO: Vít Šimánek, ČTK

Letadlo bylo svedeno na krizovou ranvej, která je pro tyto účely zřízena. Policisté po vystoupení všech cestující začali vytahovat všechny příruční zavazadla na ranvej, kde je bude prohlížet pyrotechnik.

Letadlo bude odstavené na krizovou ranvej

Letadlo bude odstavené na krizovou ranvej.

FOTO: Jiří Forman, Novinky

„Na palubě bylo 144 cestujících. Policisté v Plzni již zadrželi podezřelého muže, který byl oznamovatelem. 25. listopadu má podle soudního rozhodnutí nastoupit ústavní psychiatrickou léčbu,“ informovala Rendlová.

Letadlo letící z Frankfurtu přistálo v Praze v 10.31 hod. Omezení provozu letiště nebylo podle mluvčí Janouškové nutné. Byla ale vyhlášena pohotovost.

Video

Anonym ohlásil bombu v letadle společnosti Lufthansa. Zdroj: Jiří Forman, Novinky