Kriminalisté nyní podle něj intenzivně prověřují všechny Houskovy obchodní aktivity. „O Houskovi se vědělo, že si rád půjčoval peníze, ale nerad je vracel. Je možné, že si někdo původně v dobrém přišel pro dluh a střílel až v okamžiku, kdy na něj Houska vytáhl svoji zbraň,“ připomněl zdroj, že Houska chodil všude se zbraní.

Není podle něj vyloučeno, že se dřív nebo později někdo v přítomnosti svého advokáta k činu dozná s tím, že střílel v afektu, patrně v sebeobraně.

Kde a jestli vůbec se po vraždě našla Houskova zbraň, ale policisté tají. „Do zjištění pachatele nebudeme k případu podávat již žádné další informace,“ řekl Právu dozorující státní zástupce Vladimír Jan.

Video

V Chomutově byl zavražděn Roman Houska. Zdroj: Právo

Policie si tedy nechává pro sebe, jaký je další postup ve vyšetřování. „Na řadu přišla klasická mravenčí kriminalistická práce. Konkrétně vyhodnocování zajištěných důkazů a ustanovení osob na záznamu bezpečnostních kamer několik dnů zpět před vraždou,“ přiblížil zdroj Práva pracovní náplň kriminalistů.

Důkladnému výslechu se podle něj nevyhne Houskova životní partnerka a exhejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. „Určitě se jí budou ptát, s kým se Houska stýkal, kdo za ním jezdil domů a tak podobně.“