O případu informoval mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb. Z dostupných informací vyplývá, že muži se potkali v noci na ulici a strhla se mezi nimi hádka a rvačka, v níž cizinec použil nůž. Poté utekl.

Protože má policie podezření, že se vrátil do Rakouska, soud na něj vydal evropský zatykač. Bülentovi je 34 let, měří okolo 175 centimetrů, má hubenou postavu, tmavé vlasy a snědou pleť.

Jeden ze zraněných mužů je v péči lékařů znojemské nemocnice s pořezaným krkem, druhý utržil bodná poranění břicha a hrudníku a leží ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně.

Podle mluvčí znojemské radnice Zuzany Pastrňákové jsou v okolí hotelu Dukla, kde k napadení došlo, zásahy strážníků poměrně časté. Jde ale většinou jen o drobné krádeže, výtržnosti opilců a vandalství.

„Takto závažné případy tam nejsou na denním pořádku. Nyní budou strážníci a policisté jednat s vedením města o možných opatřeních, která zabrání opakování incidentu do budoucna,“ uvedla mluvčí. Od příštího roku budou v okolí hotelu Dukla nainstalovány bezpečnostní kamery.