Speciální tým detektivů s názvem Tempus pracuje na policejním prezidiu teprve od března, už ale zaznamenal úspěch, když objasnil nájemnou vraždu J. V. z roku 1993. Tehdy 32letého muže zastřelili v mercedesu před jeho domem neznámí pachatelé.

„Tehdejší Úřad vyšetřování hlavního města Prahy zahájil úkony trestního řízení proti neznámému pachateli pro trestný čin vraždy. Probíhalo důkladné vyšetřování, při kterém se ale nepodařilo zjistit takové skutečnosti, které by policisty opravňovaly sdělit obvinění konkrétní osobě, a proto byl případ po osmnácti měsících odložen,“ vysvětlila mluvčí policejního prezidia Vlasta Suchánková.

Ohledání místa činu v roce 1993

Ohledání místa činu v roce 1993.

FOTO: Policie ČR

Kriminalisté případ otevřeli v červnu, kdy do jeho promlčení zbýval pouhý měsíc, a získali nové poznatky, které je přivedly na stopu čtyřem pachatelům. Díky novým informacím pak zadrželi muže ve věku 48, 49, 52 a 53 let, kteří měli úkoly pevně stanovené. Jeden muž vraždu naplánoval, druhý objednal a zaplatil vrahy a zbývající dva čin provedli.

Ohledání místa činu v roce 1993

FOTO: Policie ČR

Pachatele policisté již obvinili z trestného činu vraždy podle platného zákona v roce 1993. Na čtveřici byl podán návrh na vzetí do vazby, který ale Obvodní soud pro Prahu 4 neakceptoval.

Speciální tým otevřel ještě další tři odložené případy, jimiž se zabývá.