„Zpočátku družku napadal jen fackami, ale postupem času se jeho agrese vystupňovala do té míry, že ženu napadal údery pěstí, a to na veřejnosti nebo doma v přítomnosti její nezletilé dcery,“ popisoval mluvčí karlovarské krajské policie Pavel Valenta.

„Žena neutěšenou situaci řešila společně se svou dcerou odchodem z místa společného bydliště s nadějí, že se chování jejího muže zlepší, ale po jejich návratu se útoky opět opakovaly. Násilníka ve fyzickém napadání nezastavila ani skutečnost, že věděl, že je jeho přítelkyně gravidní. Jejich soužití vyvrcholilo brutálním napadením ženy v úterý 5. listopadu, které si následně vyžádalo lékařské ošetření,“ pokračoval policejní mluvčí.

Týraná osoba si sama musí uvědomit problém

Podle policejního psychologa by týraná osoba měla sama sobě přiznat, že život s agresorem není v pořádku.

„Musí si uvědomit, že má problém, sebrat odvahu a týrání oznámit na nejbližší policejní služebně,“ uvedl Valenta. Důležité je rovněž trvat na svém oznámení do doby, než je agresor odsouzen.

„Mnoho takto týraných osob svému trýzniteli odpouští – a tento se v častých případech týrání dopouští opakovaně,“ poznamenal mluvčí s tím, že týrané osoby mohou využít telefonní linku Pomoc obětem domácího násilí, která má číslo 251 51 13 13.