Soudci přitom poukázali na to, že za krutost, s jakou se zvířetem zacházela, by zasloužila ještě přísnější trest.

„V tu dobu panovaly kruté mrazy, zvíře se nemohlo hýbat, nikdo ho nevenčil. Ze všech okolností je zřejmé, že to byla obžalovaná, kdo tam psa uvázal. Trest vězení se možná může zdát na první pohled tvrdý, ale musíme si uvědomit, že je spojený s následkem, tedy smrtí zvířete. Nyní bude na obžalovanou vydán zatykač a v případě dopadení bude eskortována do výkonu trestu. Protože se skrývá už od začátku vyšetřování, může si pak podat žádost o obnovu procesu, aby se mohla k celé věci vyjádřit,“ prohlásil státní zástupce.

Způsob, jakým se o psa 'starala', je naprosto nezodpovědný, a trest, který dostala, nevystihuje fakt, jaké utrpení zvířeti způsobila. soudkyně

Fenka uhynula na následky hladu a akutního zápalu plic.

„Nebylo prokázáno, že v době, kdy se zvířeti nedostávalo péče, bylo v péči mé klientky, navíc do té chatky mohly chodit i jiné osoby, takže není jasné, jestli tam psa přivázala skutečně ona,“ argumentoval obhájce tyranky.

Odvolací senát v čele s Hanou Kleinovou ale neměl pro ženu absolutně žádné pochopení a naopak uvedl, že by si zasluhovala přísnější trest. „Bylo jasně prokázáno, že žena byla majitelkou psa a že užívala chatku, kde bylo zvíře nalezeno. Způsob, jakým se o psa 'starala', je naprosto nezodpovědný, a trest, který dostala, nevystihuje fakt, jaké utrpení zvířeti způsobila. Byla to neuvěřitelná krutost,“ zakončila Kleinová.