"Personál uhasil požár ještě před příjezdem hasičů," sdělil mluvčí hasičů Plzeňského kraje František Vaško. Škoda je odhadnutá na 400 tisíc korun.

Zraněný nikdo nebyl, i když v objektu byly v tu dobu zaměstnankyně i obsluhující personál. "Musel to udělat profesionál, ani naše ochranka nedokázala činu zabránit," myslí si lidé z nočního klubu, který stojí naproti vietnamské tržnici uprostřed vsi.

Sousedé si ničeho nevšimli, všichni spali a o incidentu se dozvídali až ráno. "Spali jsme a nic jsme neslyšeli," říkala Veronika Tokárová, která bydlí přes silnici.

Boj mezi konkurenty

Policie věnuje případu velkou pozornost. "Nevylučujeme, že existuje souvislost s požárem obdobného zařízení, k němuž došlo minulý týden ve středu v 10 kilometrů vzdálené Přimdě," řekla mluvčí tachovské policie Jindřiška Cholenská.

I tady šlo o úmyslné zapálení, majitel oheň uhasil, popálil si však přitom obě ruce. "Škoda je v tomto případě 200 tisíc korun," vyčíslil mluvčí hasičů Vaško.

Podle informací Práva je za oběma případy konkurenční boj. "Škody na zařízení jsou zanedbatelné. Odstraní je řemeslníci, za dva dny nikdo nic nepozná. Ale informace o žhářském útoku se mezi kněžkami lásky rychle rozkřiknou a ony u nás pak nebudou chtít pracovat. Tak přijdeme o daleko větší peníze, než při požáru," sdělil Právu dobře informovaný zdroj.

Kolotoč peněz

V Rozvadově samotném jsou ještě další čtyři noční kluby. Jeden dokonce asi jen 50 metrů od Mephista. Téměř všechny jsou srovnatelné úrovně, a všechny se tak perou o zákazníky.

"Je to tvrdý byznys. Do klubů už se nechodí jen kvůli sexu, hodně peněz se točí také při konzumaci na baru, sledování tanečnic a při jiných doprovodných akcích. Mephisto byl v tomto ohledu výš, než jiné podniky," sdělil Právu člověk, který se v prostředí nočních klubů dobře vyzná.