U sběrného boxu banky ve čtvrti Komín si vypsal formulář na převod peněz, se kterým přistoupil k přepážce. Když ho pracovnice upozornila na to, že na formuláři nejsou všechny potřebné náležitosti, bez rozpaků na ni namířil krátkou střelnou zbraň a řekl si o peníze.

Těch se ale nedočkal, a proto podpořil svou hrozbu ještě natažením závěru, přičemž neustále mířil na pracovnici za přepážkou. Když pochopil, že peníze nedostane, zbraň schoval a odešel. Přestože policisté na místo dorazili do tří minut od ohlášení, pátrání po horké stopě nepřineslo úspěch.

Mladík si na přepadení vybavil větší čepicí

Mladík se na přepadení vybavil větší čepicí.

FOTO: Policie ČR

„Policie proto žádá svědky, kteří se ve středu mezi 10.15 a 10.30 hod. pohybovali ve Svratecké ulici v Brně-Komíně a všimli si čehokoli podezřelého, aby nás kontaktovali prostřednictvím linky 158. Pachatel přišel směrem od Dělnické ulice a stejným směrem místo loupeže také opustil,“ uvedl k loupeži mluvčí Pavel Šváb.

Měl asi falešné vlasy

Podle popisu se jednalo o mladíka ve věku kolem 20 let, štíhlé postavy. Vysoký byl asi 160 cm, hovořil česky, bez přízvuku, a byl oblečený do černé kožené bundy a tmavých kalhot. Měl obuty tmavé boty, na hlavě měl černou čepici a na rukou tmavé rukavice.

Pachatel byl ozbrojen pistolí stříbrné barvy, se kterou ale manipuloval neobratně. Podle jednoho ze svědků si na ulici čepici sundal a bylo vidět, že má vyholenou hlavu. Je tedy možné, že vlasy viditelné na snímcích pod čepicí nejsou pravé. Za loupež může vyfasovat až deset let vězení.