„Pracovník operačního střediska přijal v 11:47 telefonické oznámení ženy, že se na světelné křižovatce na ulici Hraniční nacházejí tři údajně bezdomovci, kteří kolemjdoucí žádají o zapůjčení mobilního telefonu s odůvodněním, že je někdo honí a ohrožuje na životě,“ řekla Právu ve středu mluvčí Městské policie v Olomouci Magda Václavíková.

„Výtržník seděl na lavičce na Čajkovského ulici, a když muži procházeli kolem něj, tak vyskočil a začal se ohánět nožem se slovy, že je všechny zabije,“ doplnil policejní mluvčí Josef Bednařík.

Téměř tři promile

Na místo vyslaným městským strážníkům napadení muži řekli, že útočník sedí stále i s nožem opodál na lavičce.

„Hlídka se za ním vydala a muž poté, co ji spatřil, se i s nožem v ruce snažil rychlou chůzí z místa zmizet,“ uvedla Václavková.

Strážníci muže dostihli, odzbrojili a spoutali. Pak si ho převzali policisté. Kuchyňský nůž, který měl u sebe, měl čepel dlouhou zhruba 15 cm.

„Přivolaná policejní hlídka muže zajistila a provedla u něj dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem 2, 92 promile alkoholu. Cizinec byl následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ dodal Bednařík.

Polák je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví. Hrozí mu až dva roky vězení.