Hlavními aktéry jsou žáci deváté třídy základní školy v Nezvěsticích. Obec je v šoku, starosta svolal na příští týden školskou radu, s níž chce případ probrat a přijmout opatření, aby se něco podobného již nikdy neopakovalo.

Incident se odehrál během volné hodiny kousek od školy. „Jarda v ruce rozdrobil kus rohlíku a hodil ho spolužákovi do vlasů. Ten začal nadávat, pak sáhl do kapsy a po Jardovi, který se už dal na útěk, něco hodil. Jarda se najednou prohnul jako luk a pod lopatkou mu trčela rukojeť nože,“ řekl Právu spolužák Marek.

„Jarda si sundal bundu a vyhrnul triko. Měl asi dva centimetry hlubokou ránu, která krvácela. Brečel, celý se třásl. Měl jsem strach, aby se nesložil. Díra po noži v zádech byla dost hluboká, jakmile se Jarda pohnul, tekla z ní krev,“ sdělil.

Útočníka by měl vyšetřit odborník

„S kamarádem jsme ho odvedli do školy a řekli, co se stalo. Učitel ho pak autem odvezl do nemocnice,“ dodal s tím, že čepel nože měřila přes deset centimetrů. Marka překvapila reakce útočníka. „Měl z toho srandu. Ještě se divil, že nůž je asi moc tupej,“ uzavřel.

Ředitel školy Zdeněk Šafařík vnímá záležitost jako nešťastnou. „Případ nás velmi mrzí. Stalo se to ale o volné hodině venku, kde děti nehlídáme,“ prohlásil.

Podle něho útočník dosud žádné vážné problémy s chováním neměl. „Naopak, není to žádný agresivní kluk, a co se týče prospěchu, ve své třídě patří k těm lepším,“ dodal šéf školy.

Starosta Nezvěstic Lukáš Kardoš neskrýval zděšení. „Takové věci jsem dosud sledoval jen ve zprávách ze světa a najednou se to týká přímo nás,“ uvedl.

Varovný prst zvedl dětský psycholog Karel Bröckl. „Jestli chlapec své jednání bagatelizuje a přijde mu normální, tak je na místě, aby ho vyšetřil odborník. Příště by mohl klidně vzít pistoli,“ reagoval.