"Strážníci slouží dále. Závěry z incidentu učiníme až po ukončení policejního vyšetřování," řekla v úterý mluvčí pražských strážníků Radka Waitová.

Rvačce, ve které Milan M. utrpěl zlomeninu tří žeber, naražený loket a spoustu podlitin, předcházela slovní hádka. Tu začal Milan M. slovními útoky na strážníky. Chtěl, aby policisté neřešili situaci v Přemyslovské a zaměřili se na nekázeň řidičů v nedaleké Jičínské ulici, kde je dostavován palác Flora. Dál se už verze o rvačce liší.

Tvrzení obou stran

"Strážník, který podal na Milana M. trestní oznámení pro útok na veřejného činitele, uvedl, že celý incident a nakonec i fyzický útok vyprovokoval Milan M. Kopl strážníka do břicha," řekla mluvčí. 

Zcela jinak věc v trestním oznámení popsal Milan M. Podle něj ho napadli strážníci v reakci na jeho slovní útoky. Měli ho bít, i když už ležel na zemi. Někteří z náhodných svědků rvačky dokonce tvrdí, že strážníci do Milana M. kopli v situaci, kdy už měl na rukou pouta.

"Policejní rada vyšetřuje, jak to vlastně bylo. Nikoho neobvinil," řekl obvodní policejní ředitel v Praze 3 Jiří Neuwirth.