Vrchní soud dnes neshledal dostatek důkazů pro potvrzení výjimečného trestu, který Kissovi v březnu uložil Krajský soud v Českých Budějovicích. Navíc přihlédl k polehčujícím okolnostem, totiž že obžalovaný nebyl dosud trestán a jde o mladého člověka.

Důkazy ho usvědčily ze lži

Kiss podle soudu ženu zavraždil předloni v květnu, kdy se s ní potkal na schodech domku. Podle své několikrát pozměněné výpovědi chtěl zrovna zavřít okno v mezipatře, když ho otcova přítelkyně zezadu napadla. V první verzi výpovědi tvrdil, že měla v ruce nůž, později však již o žádné zbrani nemluvil. Sám se podle obhájce bránil.

Nakonec byl uznán vinným z toho, že ji nejméně devětkrát udeřil dřevěným válečkem a poté ji třikrát nožem bodl do hlavy a krku. Nakonec ji ještě škrtil. Soud připustil, že Kiss útok zřejmě nijak zvlášť neplánoval. Odmítl však jeho tvrzení, že se pouze bránil.

"Krvavé stopy na zdi a na zábradlí svědčí o tom, že poškozená před obžalovaným utíkala," prohlásila předsedkyně odvolacího senátu Jaroslava Maternová. Žena podle ní utrpěla množství ran na krku a na hlavě, zemřela zhruba po dvou minutách na vykrvácení.

Rozsudek je pravomocný. Kiss si trest odpyká ve věznici ve věznici s nejpřísnějším režimem.