Soudní verdikt podle něj dosud není pravomocný, protože Vostrý proti němu ještě může podat stížnost. Vostrý, žijící ve středoamerické Belize, je v České republice stíhán společně s bývalým šéfem harvardských fondů Viktorem Koženým jako uprchlý pro rozsáhlé podvody. Zajištěné peníze podle Jindřicha zůstanou po dobu vyšetřování na Kajmanských ostrovech.

"Nesmí se s nimi manipulovat po dobu, než by se řízení tady ukončilo," řekl Jindřich. Dodal, že v případě pravomocného odsuzujícího rozsudku by byla šance dostat peníze do České republiky.

Stíhání až po dvou letech

České policii se již loni v létě podařilo zmrazit na účtu investiční společnosti v likvidaci Harvard Capital and Consulting (HC&C), která bývala správcem harvardských fondů Viktora Koženého, přes 100 miliónů korun. Částka byla stejně jako na Kajmanských ostrovech zajištěna pro podezření, že jde o výnos z trestné činnosti. [celá zpráva]

Policie začala v červenci Koženého a Vostrého stíhat jako uprchlé téměř po dvou letech marných pokusů doručit jim obvinění, v němž jde o vytunelování 11,5 miliardy korun. Oba podezřelí žijí dlouhodobě v zahraničí. Kožený má irské občanství a žije na Bahamských ostrovech, Vostrý žije ve středoamerickém státu Belize.

Obvinění s postupem policie nesouhlasí. Shodně tvrdí, že nemohou být stíháni jako uprchlí, když nikam neprchají a všichni vědí, kde žijí. Oba podali ústavní stížnost, ta Koženého již byla zamítnuta. [celá zpráva]