„Od nočních hodin do současnosti se na místě nachází zhruba tisíc osob, 200 vozidel a další přijíždějí. Jedná se zejména o cizince - Němce, Italy, Španěly, Francouze, Holanďany, Belgičany, ale také Čechy,“ uvedl k nepovolené produkci krajský mluvčí karlovarské police Pavel Valenta.

Technoparty v Kunraticích u Šluknova

Technoparty v Kunraticích u Šluknova

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

Vedení vojenského újezdu Hradiště podle Valenty rozhodlo, že pokud účastníci nebudou páchat trestnou činnost, bude nepovolená akce tolerována. Na místě na pořádek dohlížejí policisté z Karlovarského a Ústeckého kraje společně s hasiči Karlovarského kraje a vojenskou policií.

Další technoparty u Kunratic

Stovky lidí se už v pátek odpoledne začaly sjíždět také do Kunratic, místní části Šluknova na Děčínsku. V sobotu jich bylo na místě kolem 1500.

Technoparty v Kunraticích u Šluknova

Technoparty v Kunraticích u Šluknova

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

Hlasité hudební produkce alternativního festivalu se zejména v nočních hodinách obávali místní. „Město nemá možnost žádným způsobem akci zamezit, ale bude činit všechny potřebné kroky a opatření ve spolupráci s dotčenými orgány k zamezení případných negativních vlivů této akce,“ uvedla starostka Šluknova Eva Džumanová (nez.).

Na místě jsou policisté, kriminální služba i psovodi. Provádí namátkové kontroly, zatím odhalili několik drobných přestupků a dva řidiče pod vlivem omamných látek.