Případ oznámil pozorný zdravotnický personál. Zatímco při prvním těhotenství zhruba před rokem dokázala svůj stav žena utajit před svým okolím dokonale, při druhém otěhotnění navštívila lékaře.

„Její těhotenství probíhalo normálně, a proto bylo lékaři podezřelé, že se již po termínu porodu v ordinaci neukázala. S jejím tvrzením, že dítě po porodu zemřelo v brněnské nemocnici, se dotyčný zdravotník nesmířil i vzhledem k tomu, že považoval průběh těhotenství za zcela normální, a proto se se svým podezřením obrátil na policii,“ uvedl Tržil.

Žena z Vlasatic na Brněnsku zabila své tři novorozené děti.

Žena z Vlasatic na Brněnsku zabila své tři novorozené děti.

FOTO: Václav Šálek, ČTK

Pak během čtvrtečního vyšetřování na místě činu vyšlo najevo, že žena zabila celkem tři svoje děti. „První dvě již někdy vloni, přesně to zjistí až vyšetřování, a třetího donošeného novorozence v květnu letošního roku. Termín porodu známe právě díky svědectví lékaře,“ doplnil Tržil.

S hrůzným případem seznámil novináře ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil.

S hrůzným případem seznámil novináře ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Podle něj jde o velmi ojedinělý a závažný případ, který je o to děsivější, že žena zřejmě se smrtí plodu počítala, už když dítě nosila.

O činech prý nevěděl ani její manžel

„Případ je teprve na počátku, ovšem žena, která se k činům doznala, uvedla, že již v době těhotenství uvažovala nad tím, že se dítěte po porodu zbaví. Tedy dá se předpokládat, že své činy plánovala,“ dodal policejní ředitel.

Obviněná opakovaně tvrdila, že jednala bez vědomí kohokoliv z okolí a že o jejím jednání nikdo nevěděl, tedy ani její manžel. Jako důvod svého konání uvedla, že nechtěla, aby za současné špatné finanční situace rodiny přibyly do rodiny další děti.