„Operátoři tísňové linky přijali oznámení o muži, který stojí na mostě nedaleko Národního divadla a hodlá spáchat sebevraždu skokem do Vltavy. Na místo proto vyjely všechny složky záchranného systému, aby sebevrahovi v tomto jednání zabránily,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Muž posilněný alkoholem záchranáře důrazně upozornil, že je připraven skočit, když se k němu někdo přiblíží. Na místo byl vyslán poříční oddíl policie, ale než dorazil, rozhodli se dva policisté, že využijí šlapadlo z nedaleké půjčovny.

Rozhodnutí přišlo v pravou chvíli, protože krátce poté, co policisté dorazili pod most, muž skočil. Muži zákona zamířili k nešťastníkovi, ten se ale záchraně bránil a křičel, že chce zemřít. Policisté ho přesto zachytili a snažili se dopravit na břeh.

„Situaci ale komplikoval silný proud řeky a mezitím, co jeden z mužů zákona poskytoval zachráněnému první pomoc, druhý se je snažil dostat zpět na břeh. Jelikož by to sám skrze silný proud zvládl jen těžko, požádal o pomoc turistu na jiném plavidle. Za jeho pomoci se dopravili zpět na Slovanský ostrov,“ přiblížil záchranu Daněk.

Na ostrově si muže převzali záchranáři. Jako důvod, proč se chtěl zabít, uvedl partnerské neshody. Zachraňující policisté budou kázeňsky odměněni.