„Od řidiče, cizince, jsme se tuto verzi dozvěděli během vyšetřování prostřednictvím tlumočníka,“ řekla v pondělí mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

„Tvrdí, že jel podle navigace, která hlásila, že je v cíli, a proto se díval před sebe, zda neuvidí název firmy, kde měl vyzvednout nějaký materiál. Vůbec si údajně nevšiml červených světel a neuvědomil si, že je na železničním přejezdu. Kriminalisté řidiče obvinili z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti, za který trestní zákon ukládá až pětiletý trest odnětí svobody,“ informovala Lenka Javorková.

Při nehodě, která se stala ve čtvrtek odpoledne, se zranila čtyřletá holčička, dalších třicet cestujících ve vlaku vyvázlo bez zranění. Dechové zkoušky u osmapadesátiletého strojvedoucího, jenž se při nehodě rovněž lehce zranil, i u řidiče nákladního vozidla byly negativní.

Na vlaku vznikla předběžně odhadnutá škoda ve výši jeden milión korun, dále na zabezpečovacím zařízení byla vyčíslena půlmiliónová škoda a na nákladním autu škoda ve výši tři milióny korun.