ČTK to řekl Petr Vorlíček z tiskového odboru ministerstva. Fanoušci se porvali během zápasu mezi hokejisty Finska a Spojených států. Trojice podezřelých začala podle policie osmatřicetiletého muže z Ostravy nejprve slovně urážet. Později ho napadla i fyzicky.

"Utrpěl pohmožděniny na hlavě a musel být jednorázově ošetřen v nemocnici," řekla mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Z násilí podezřelý strážce zákona je zaměstnán na referátu cizinecké a pohraniční policie. Pracovníci ostravské skupiny inspekce o případu vědí, ale zatím na něm nezačali pracovat. "Nyní je spis na cestě z obvodního oddělení na stůl pracovníků inspekce," řekl Vorlíček.

Nejvážnější je podvod na Lotyších

V souvislosti s hokejovým šampionátem policisté nezaznamenali v Ostravě žádné další mimořádné situace. Řešili už ale několik krádeží. Naopak v dobrém bude na Ostravu vzpomínat dánský fanoušek, který během bujarého večírku ztratil peněženku s doklady, penězi a vstupenkami. S pomocí policie a pracovníků Městského informačního centra vše našel a nic se mu neztratilo.

V Praze policie prošetřuje pouze podvod se vstupenkami na sobotní utkání mezi Českou republikou a Lotyšskem. Fanoušci se teprve při vstupu do haly dozvěděli, že jejich lístky za 30 tisíc dolarů jsou falešné. Vstupenky jim v Česku zajistila lotyšská cestovní agentura, jejíž ředitelka tvrdí, že je kupovala na inzerát od zaměstnance Sazky. Společnost však jmenovaného muže vůbec nezná.