Již desetkrát trestaný 39letý pachatel, který si ve vězení odseděl více než šestnáct let, kradl a loupil v Praze 3 v dubnu a květnu. Policisté zdokumentovali například případ z 21. dubna, kdy ve Štítného ulici odlákal recepčního a odcizil mu pokladnu s 20 tisíci korunami. To mu ale nestačilo, a proto se do stejného penzionu vypravil večer znovu pod záminkou vrácení ukradených peněz.

„Během toho ovšem uchopil pokladnu a snažil se ji odcizit. V tom mu chtěl recepční zabránit, a došlo tak k fyzickému napadání ze strany lupiče. Když pak útočník udeřil recepčního do obličeje, upadli společně na zem. Lupič nakonec odcizil z pokladny alespoň pár tisíc korun a z místa utekl,“ sdělila Novinkám mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Loupil v hotelu pro milence

V dalším případě pachatel navštívil hotel pro milence v Jičínské ulici za účelem změny rezervace pokoje. Zloděj využil toho, že recepční odešla od stolu a vzal mobilní telefony i pokladnu s několika tisíci. Ženu navíc zamkl v místnosti.

Detektivové se po zjištění totožnosti a pohybu podezřelého vypravili do penzionu v Motole, kde byl jako David Wolf ubytovaný pod falešnou identitou. Zadrželi ho v jednom z pokojů a odvezli na služebnu.

„Pro zkušeného recidivistu, který má uložený podmínečný trest odnětí svobody až do roku 2017 a za poslední tři roky byl za trestný čin loupeže odsouzen Okresním soudem v Příbrami a Obvodním soudem pro Prahu 1, nebyla z rozhodnutí státního zástupce požadována vazba. Muž je tak pro trestný čin loupeže stíhán na svobodě,“ shrnula Rösslerová.