Rvačka se odehrála 30. května před restaurací Na Růžku. O případu ve středu informovala mluvčí policie Jana Rösslerová. „Policisty krátce před druhou hodinou v noci informovala záchranná služba o tom, že záchranáři momentálně ošetřují v bytě v Bryksově ulici muže, který má bodné poranění v oblasti břicha a budou ho okamžitě převážet do nemocnice na operační sál k chirurgickému zákroku,“ vylíčila počátek případu policejní mluvčí.

Kriminalisté, kteří se případu ujali, zajistili kamerové záznamy, na kterých je celý incident zaznamenán. Tři rumunsky hovořící muži odešli z restaurace a potkali dvojici taktéž opilých mužů, se kterými se pustili do výměny názorů. Slova ale záhy vystřídaly pěsti a kopance jednoho z cizinců. Jeden z dvojice mužů se ovšem začal bránit nožem a 27letému cizinci způsobil bodné poranění břicha.

Všichni účastníci rvačky se po činu rozutekli, zraněný mladík odešel do bytu, odkud si zavolal záchrannou službu.

„Kriminalisté v souvislosti s tímto případem pátrají po dvojici neznámých mužů, zejména však žádají napadeného účastníka potyčky, který se bránil nožem, aby kontaktoval tísňovou linku 158 a poskytl tak důležité svědectví,“ doplnila Rösslerová s tím, že policisté zatím nestanovili právní kvalifikaci činu.