Svědek z místa události popsal přítomnost aut české policie před domem. Uniformovaní muži podle něj odnášeli z domu krabice.

K zásahům na území České republiky, kromě případů přeshraničního pronásledování, je oprávněna jen česká policie. Policisté z jiných států ale můžou v některých případech u akcí asistovat. Čeští policisté tak například asistovali při zatýkání podnikatele Tomáše Pitra do ČR.

Podnikatel Rittig, který žije trvale v Monaku, působí v módním byznysu, zároveň je ale spojován zejména s kauzami kolem podezřelých zakázek pražského dopravního podniku, z nichž měl inkasovat provize, nebo obchody s fotovoltaikou. Zisk měl mít také z nevýhodných zakázek pro Nemocnici Na Homolce. Údajně je úzce napojen na ministra zemědělství Petra Bendla (ODS), na něhož měl mít vliv zejména v době jeho působení na ministerstvu dopravy.

Akce může mít souvislost s razií detektivů Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kterou rozjeli v noci na čtvrtek. Zasahovali na Úřadu vlády, na ministerstvu obrany či v kanceláři lobbisty Romana Janouška v Praze. Zadrženi měli být šéfka premiérova kabinetu Jana Nagyová, bývalí „rebelující“ poslanci ODS Petr TluchořIvan Fuksa, někdejší šéf Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník, který nyní vede Správu státních hmotných rezerv, nebo bývalý náměstek na ministerstvu zemědělství a současný člen představenstva Českých drah Roman Boček.