„Třiašedesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia jel od Staňkovy Lhoty směrem do centra města. Při průjezdu Jičínskou ulicí vjel z dosud nezjištěných příčin vpravo na chodník mimo vozovku. Zde narazil do popelnice, u které stály dvě děti předškolního věku, a ty srazil,“ uvedla policejní mluvčí Hana Klečalová.

Auto i poté pokračovalo v jízdě po travnatém pásu, kde poškodilo další stojící automobil Škoda Felicia. „Jelo dál po chodníku podél školy a teprve po asi 70 až 80 metech se zastavilo,“ dodala mluvčí.

Nejprve její řidič srazil značku, vrazil do popelnice i zaparkované felicie, nabral děti a valil je pod sebou několik desítek metrů.

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Na místo byla ihned přivolána letecká záchranka z hradeckého i Libereckého kraje. „Bohužel byla utrpěná zranění natolik závažná, že jim obě děti na místě podlehly,“ potvrdil smutnou zprávu ředitel liberecké záchranky Stanislav Mackovík.

Dvě děti zemřely při dopravní nehodě v Sobotce na Jičínsku.

Dvě děti zemřely při dopravní nehodě v Sobotce na Jičínsku.

FOTO: Mapy.cz

Policie ihned zahájila ohledání místa nehody a začala zjišťovat její příčiny. „Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou. Zraněn nebyl, ale proč k nehodě došlo, samozřejmě nevíme, to je předmětem šetření,“ dodala Klečalová s tím, že silnice je neprůjezdná, provoz je veden po objízdných trasách v okolních ulicích.

Hračky a kusy oblečení zabitých dětí byly roztroušené po dlouhém chodníku před školou.

Hračky a kusy oblečení zabitých dětí byly roztroušené po dlouhém chodníku před školou.

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Nehoda se podle starosty Stanislava Tláška stala na poměrně přehledném úseku. "Je to velké neštěstí. Nepochopím, jak se řidič s tím autem mohl dostat na chodník," řekl Tlášek ČTK. Jednou z možností by podle něj mohla být zdravotní indispozice řidiče.