O kuriózním případu informoval tiskový mluvčí Nemocnice Na Bulovce Martin Šálek. „Na lžíci bagru při úklidu vyčnívaly dlouhé kosti. Na místo byl přivolán policejní tým včetně technika a služebního lékaře. První zjištění bylo zřejmé, jednalo se o neúplnou kostru – část páteře, pánev, lopatky a kratší a delší kosti,“ uvedl mluvčí Šálek.

Policisté v prvních chvílích nemohli zjistit, zda jde o skutečné kosti nebo o odlitek. Později bylo potvrzeno, že jde o kosti. To už byl ale známý i majitel kostí. Na lopatce totiž našli razítko, které hlásalo: „Městská nemocnice Bulovka, chirurgické oddělení.“ Další nápis, ne příliš čitelný, oznamoval: „Přednosta Prof. MUDr. J. Knobloch.“

Razítko nalezené na lopatce

Razítko nalezené na lopatce.

FOTO: Nemocnice Na Bulovce

„Prof. MUDr. Jan Knobloch byl přednostou chirurgické kliniky Fakultní Nemocnice na Bulovce v letech 1945–1976,“ upřesnil mluvčí nemocnice, který dodal, že kostra byla školní pomůckou.

Podle něj není jasné, jak se kostra do sklepa vzdáleného od nemocnice dva kilometry dostala, nicméně již byla uložena do depozitáře nemocnice.