„Dva lidé jsou zraněni středně těžce, sedm utrpělo lehká zranění," řekl Právu ředitel liberecké záchranné služby Stanislav Mackovík.

Řidič autobusu MHD linky č. 25 jedoucí od sídliště Broumovská naboural v 5.35 na křižovatce ulic Na Bídě a Jablonecká do sloupu a do zdi budovy v místě bývalé Textilany.

Policie uvedla, že podle zatím prvotních šetření by mohla za nehodou být nevolnost řidiče autobusu.

„Silnice, kde k nehodě došlo, uzavřena není, nicméně na místě jsou policisté, kteří provoz řídí. Vzhledem k tomu, že se nehoda stala v centru Liberce a navíc v době, kdy lidé jezdí do zaměstnání, poznamenalo to i plynulost silničního provozu,“ uvedla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že havarovaný autobus by měl silnici přestat blokovat kolem půl osmé.

V autobuse se zranilo devět lidí.

FOTO: HZS Libereckého kraje

Policisté shánějí cestující z autobusu, kteří nebyli zraněni a z místa nehody následně odešli. „Žádáme, aby se přihlásili policistům na linku 158 a poskytli svědectví k průběhu dopravní nehody. Informace převezmou policisté na lince 158,“ dodala Suchánková.

Na místě zasahovali i liberečtí profesionální hasiči. „Současně s provedením protipožárního opatření pomáhali s transportem zraněných do sanitních vozů,“ informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.