Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obhájkyně obžalovaného si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou pro případné odvolání.

Sixta se k vraždě přiznal, po činu sám zavolal policii. Muže ubil loni 22. prosince v ubytovně v Praze 10. Oběť spala na zádech, když ji několikrát udeřil do hlavy kladivem, které se pak rozpadlo a kovová část uvízla v lebce.

Muž byl podle obžaloby okamžitě v bezvědomí, Sixta se jej pokusil dále dusit svetrem. Oběť stále vydávala zvuky, Sixta si proto přinesl další kladivo a pokračoval v úderech. "Tímto jednáním způsobil otevřené drtivé poranění lebky s rozhmožděním mozku téměř v celém rozsahu," uvedla žalobkyně.

Sixta jako důvod vraždy uváděl svou nesnesitelnou životní situaci, při které si nevěděl rady, Byl podle své výpovědi opilý a oběť si vybral náhodně. Podle soudních znalců z oboru psychologie a psychiatrie jednal impulsívně a vražda nebyla předem promyšlená.

Sixta je podle nich inteligentní a sečtělý člověk, který netrpí duševní nemocí, zdědil ale hraniční poruchu osobnosti. V minulosti se několikrát léčil na psychiatrii kvůli problémům s alkoholem a hraní na automatech, pokusil se také o sebevraždu. Jeho náprava prý není pravděpodobná.