"V poli je mostek přes náhon a ten má nosnost 3,5 tuny a tady jezdí ty dálkové těžké autobusy a nikomu to nevadí, všichni dělají mrtvého brouka a neslyší. Tak jsem na to chtěla upozornit," řekla Fátorová, která na cestu nanosila dřevěné hranoly a umístila tam ceduli s nápisem: Cesta neprůjezdná. Protest občanské neposlušnosti.

Fátorová tvrdí, že má starý dům bez základů a autobusy projíždějící obcí najíždějí půl metru od její zdi. "Upozorňovala jsem na to, psala jsem hejtmanovi a nikdo nereaguje, tak jsem musela udělat nějaký protest a cestu jsem na chvíli zablokovala," řekla Fátorová.

Žena také plánuje, že požádá soud o vydání předběžného opatření, které by zabránilo ničení majetku obce i lidí. Kvůli opravě silnice ve Slatině jezdí přes Divec automobily a autobusy na trase mezi Hradcem Králové a Novým Městem nad Metují na Náchodsku.

"Policisté byli dnes na místě a v době zablokování silnice pomáhali koordinovat dopravu," řekla mluvčí. Dodala, že cesta přes Divec je pro osobní vozy jednosměrná a policisté to na místě kontrolují. "Policisté v minulých týdnech na místě pokutami vyřešili několik přestupků," uvedla.