„Jednapadesátiletá žena měla u sebe cestovní tašku, ale neměla doklady. Zmateně hovořila polštinou, ale nedokázala o sobě nic říct,“ potvrdila mluvčí krajské policieHradci Králové Ivana Ježková. Jediné co u ní policisté našli, byl rukou psaný lístek s jakýmsi jménem a příjmením.

„To jméno ale mohlo patřit komukoliv. Ihned jsme proto kontaktovali polské kolegy a ti podle polské databáze předběžně zjistili, o koho by se mohlo jednat. Žena tohoto jména má skutečně hlášené bydliště v Lodži, což je zhruba 360 km od hranic s Polskem,“ pokračovala mluvčí.

S fotografií ženy, kterou policisté z Hradce Králové zaslali do Polska, zajeli polští kolegové do místa jejího bydliště. Zde matka i bratr potvrdili, že se jedná o jejich příbuznou, která před třemi dny odjela do Čech za prací. Potvrdili také, že žena trpí výpadky paměti a zřejmě proto, že se nikde neléčí, se její zdravotní stav zřejmě zhoršuje.

„Ženu si po dni stráveném na policejní služebně vyzvedl její bratr, který pro ni přicestoval stovky kilometrů. Policistům vypověděl, že je to její již druhý takto nepodařený výlet. V minulosti pro ni musel cestovat prý až do Belgie,“ uzavřela příběh se šťastným koncem Ivana Ježková.