„K nehodě na nájezdu na silnici číslo tři jsme vyslali dvě jednotky hasičů. Z vozidla museli vyprostit zaklíněnou osobu a zlikvidovat únik pohonných hmot,“ informovala Novinky mluvčí hasičů Lenka Kostková.

„Řidič osobního vozu Hyundai vjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru a tam se střetl s protijedoucím kamiónem. Starší muž na místě zraněním podlehl,“ sdělil mluvčí policie Zdeněk Chalupa a dodal, že příčinami nehody se policisté zabývají.

Silnice musela být uzavřena, po 16. hodině by měla být částečně zprovozněna.

Smrtelná nehoda u Prahy

Smrtelná nehoda u Prahy

FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

Nehoda na Pražském okruhu

Další nehoda, tentokrát dvou kamiónů a dodávky, zastavila v pondělí krátce před 14.00 provoz na Pražském okruhu na 78. kilometru mezi exity na Modletice a Jesenice ve směru na Plzeň. V dodávce je zaklíněný řidič, na místo letí záchranný vrtulník, sdělila odpoledne mluvčí pražských policistů Jana Rösslerová.

Video

Nehoda zablokovala dopravu na R1

Objízdná trasa je vedená přes Barrandov. "Jsou zablokované dva jízdní pruhy, objížďka je značená z Pražského okruhu k Barrandovu a na Barrandovský most," uvedla mluvčí. Dva kamióny podle ní zablokovaly dodávku asi 400 metrů po sjezdu z dálnice D1 ve směru na Plzeň.