Muž jel se skupinou lidí na raftu, který se převrhl asi v 13:30 v peřejích pod Návarovem. Než dorazili záchranáři, podařilo se ho vodákům dostat na břeh, kde se pokoušeli o jeho oživení.

"S vrtulníkem jsme neměli kde přistát. S lékařem jsme proto slanili dolů a poté pokračovali v resuscitaci," uvedl krajský ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík. Muže se jim sice podařilo oživit, zůstával ale stále v bezvědomí a problém byl dostat ho z obtížně přístupného terénu do nemocnice.

Teprve hasiči muže vytáhli srázem od koryta řeky nahoru k železniční trati, kam byl přes operační středisko hasičů domluvený příjezd motorového vozu. "Muže jsme naložili do vakuové matrace, kterou jsme měli na speciálních nosítkách takzvaného scoop rámu. Nosítka jsme ještě fixovali lanem, protože svah byl skutečně velmi strmý," uvedl velitel družstva tanvaldských hasičů Ivan Lehký.

Jakmile hasiči muže dostali k železniční trati, naložili ho do motorového vozu a převezli do zhruba dva kilometry vzdálené stanice Návarov. Tam muže přemístili do sanitky a odvezli k návarovskému zámku, kde již na zraněného čekal vrtulník. Ten jej dopravil do jablonecké nemocnice.