Giňa se snažil svůj případ otevřít s tím, že má k dispozici nové svědky a důkazy. Soud ale jeho návrh smetl ze stolu a stejně tak postupoval i Vrchní soud v Praze. V tom ale senát NS spatřil porušení zákona.

„Soud nijak nereagoval na to, že obviněný chtěl přednést nové důkazy a svědky, návrh na obnovu řízení zamítl, aniž by vyčkal vyjádření obhájce obviněného nebo obviněného vyzval ke konkretizaci údajů,“ prohlásili soudci a nařídili hradeckému soudu, aby věc znovu projednal.

Giňa podle pravomocného verdiktu navedl k vraždě jednaosmdesátileté stařenky na Rychnovsku svého mladistvého syna a pět dalších nezletilých dětí. Chlapcům nabídl možnost, jak si vydělat peníze.

Odvezl je na místo činu autem, ve kterém na ně čekal. Skupina chlapců bezbrannou ženu napadla brutálním a trýznivým způsobem. Kopali ji, bili ji paličkou na maso do hlavy a bodali ji nůžkami do hrudníku a krku. Z jejího domku si odnesli asi 2000 korun, které předali Giňovi. Těžce zraněnou důchodkyni pak našel doma synovec, žena ale po pěti dnech v nemocnici následkům zranění podlehla.

Útočící děti na lavici obžalovaných neskončily kvůli svému věku, nyní pobývají v diagnostických ústavech po celé republice. Mladistvý syn dostal sedm let vězení.