Dívenka byla nalezena projíždějícím řidičem u čerpací stanice v Drslavicích. Podle původních informací dívku nalezl kolemjdoucí.

Musela přežít noc v přírodě, protože byla podchlazená. Podle policejního mluvčího Aleše Mergentala by o tom svědčily i oděrky na jejích nohou, kvůli kterým špatně chodila.

Ve stejný okamžik, kdy si dívky všiml řidič, ji také zpozorovala osádka vrtulníku. Ten ji později převezl k místu, kde se nacházela sanitka, která ji přepravila do uherskohradišťské nemocnice.

„Nezlobte se, ale otec dívky s vámi nyní nemůže mluvit, protože spěchal do nemocnice. Je to obrovské štěstí, že to takhle dopadlo, holka nemá žádné vážnější zranění. Rodina je opravdu šťastná,“ řekl Právu bratranec otce Jiří Urban.

Holčička byla naposledy viděna, když šla s kamarádkou z hudební výchovy v úterý odpoledne. Poté se po ní slehla zem a rodiče začali pátrat. Večer požádali o pomoc policii, která rozjela rozsáhlé pátrání.

V tom pokračovala také ve středu, kdy bylo v terénu několik desítek policistů a hasičů. Hledali také psovodi a vrtulník s termovizí. [celá zpráva]

Video

Na Uherskohradišťsku druhý den pátrají po devítileté dívce. Zdroj: Novinky.cz

Dívka neutekla poprvé. V minulém roce po ní pátrali přes čtyři hodiny, nalezena byla s poraněnou nohou.