"Je pro nás záhadou, jak se vůz po jízdě po rovině, v mírném klesání doprava, dostal až na levou krajnici, kde ve smyku přelétl na protější stranu a doslova se omotal okolo stromu. Střepiny z čelního skla se rozlétly až osmnáct metrů daleko. Řidič utrpěl zranění, kterým podlehl, jeho stejně starý spolujezdec utrpěl těžká zranění," řekl Právu policista, který se podílel na vyšetřování vážné dopravní nehody.

Mladíka se snažil oživit jeho otec

První oživovací pokusy prováděl na místě nehody otec nebohého mladíka, jehož přivolal oznamovatel nehody. Ani jemu, ani záchranářům z Kroměříže, Zlína a letecké záchranné službě z Olomouce se však již nepodařilo mladíka zachránit.

"Hasiči z Holešova byli na místě první, poskytovali první pomoc, ale více už se udělat nedalo," řekl mluvčí hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Vrtulník odvezl spolujezdce s vážným zraněním. "Byla to drastická scéna, budu si ty okamžiky pamatovat celý život, nechtějte po mě vědět víc," řekl Právu jeden z obyvatel Lechotic, který byl na místě krátce po nehodě.