„Muž ženu, s níž žije ve společném obydlí, napadal jak verbálně, tak i fyzicky od počátku června loňského roku. Ženu mlátil otevřenou dlaní do obličeje a vulgárně jí nadával. Postupem času se útoky stupňovaly a nabývaly na intenzitě,“ řekl Právu ve čtvrtek krajský policejní mluvčí v Olomouci Josef Bednařík.

Žena podle něj vypověděla, že bylo zcela běžné, že ráno po probuzení ji druh mlátil i pěstí do obličeje a přitom jí vylomil i přední zub. „K útokům vůči družce docházelo jak v soukromí, tak i na veřejnosti, kde ji muž také kopal do různých částí těla. Žena uvedla, že se jí druh ten stejný nebo druhý den omlouval, že to tak nemyslel,“ uvedl mluvčí.

K poslednímu napadení došlo podle něj ve středu kolem patnácté hodiny v parku Barborka v Šumperku. „Muž začal s družkou lomcovat a ta volala o pomoc. Kolemjdoucí žena celý incident oznámil na linku 158 a policisté muže zadrželi,“ konstatoval Bednařík.

Případ je podle něj i nadále předmětem šetření. „Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu týrání osoby ve společném obydlí. Hrozí mu trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ dodal policejní mluvčí.