Výjimkou je ovšem sám Rath, ten v nyní prověřované věci podle vyjádření státního zastupitelství nefiguruje.

Vše se opět točí kolem údajně zmanipulovaných zakázek pro některé nemocnice ve Středočeském kraji. Kterých tendrů se to týká, ale nechtěli žalobci uvést.

Kauzu nejprve řešil středočeský státní zástupce Zdeněk Čermák, který už pomáhal kolegovi Petru Jirátovi i v rozsáhlém případu Davida Ratha. Toho už policie navrhla společně s dalšími deseti obviněnými obžalovat mimo jiné z korupce.

Kateřinu Pancovou přivádějí k soudu

Kateřinu Pancovou přivádějí k soudu

FOTO: Jan Handrejch, Právo

„Je to v podstatě pokračující jednání té věci, kterou dělá doktor Jirát (kauzy Rath, pozn. redakce), a možná způsobená škoda přesáhla v součtu hranici 150 miliónů korun. Proto jsem věc předal v únoru z důvodu věcné příslušnosti Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze,“ řekl Právu Čermák.

Doplnil, že v této věci už policie před časem zahájila úkony trestního řízení pro podezření z takřka totožných trestných činů jako v Rathově kauze – poškozování finančních zájmů EU a sjednání výhody při veřejné zakázce, veřejné soutěži a veřejné dražbě. „Jména podezřelých vám říkat nemohu, ale jde víceméně o stejné lidi. Rath v tom ale není,“ nastínil Čermák, koho se může další policejní prověřování týkat.

Lze tedy předpokládat, že mezi podezřelými mohou být opět zástupci různých stavebních firem obvinění v Rathově případu, ale možná i bývalá šéfka kladenské nemocnice Kateřina Pancová či její partner Petr Kott, případně další zástupci některých středočeských nemocnic.

Petr Kott příchází na jednání soudu

Petr Kott příchází na jednání soudu

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Šéfka pražských vrchních žalobců Lenka Bradáčová Právu pouze potvrdila, že její úřad případ převzal a nyní ho řeší.